Witamy na stronie firmy BLUEKOM!

Firma BLUEKOM jest nowoczesnym dostawcą usług telekomunikacyjnych i internetowych działającym na terenie miasta Nasielsk oraz całego województwa mazowieckiego. Dzięki zdobytej wiedzy i ogromnemu doświadczeniu świadczymy usługi internetowe na najwyższym poziomie w oparciu o nowoczesną sieć światłowodową, technologię GPON zapewniającą internet, telewizję i telefon w każdym domu za pomocą FTTH oraz bezprzewodową technologię z wykorzystaniem radiolinii pracujących w częstotliwościach licencjonowanych jak i nielicencjonowanych.

Świadczone przez firmę usługi przeznaczone są zarówno dla Klientów indywidualnych (łącza indywidualne/klienckie – do domu), jak i Klientów biznesowych (łącza biznesowe/firmowe – dla firm i korporacji), dla których nieprzerwany dostęp do informacji ma kluczowe znaczenie w zachowaniu ciągłości procesów biznesowych. Świadczymy usługi dla Operatorów telekomunikacyjnych, umożliwiając im wykorzystanie już istniejącej infrastruktury światłowodowej w mieście np.: pod monitoring miejski, świadczenie usług dostępu do internetu, wydzierżawianie ciemnych włókien lub łączenie oddalonych od siebie oddziałów firm.

Misja firmy

Główną misją firmy BLUEKOM jest dostarczanie najszybszego i nielimitowanego dostępu do Internetu dla mieszkańców bloków, domów, osiedli, firm i instytucji na terenie miasta Nasielsk. Najważniejsza zasadą firmy jest rozwój oraz stałe podnoszenie jakości usług poprzez inwestycje i wdrażanie najnowszych technologii ku zadowoleniu Klientów.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży IT oraz indywidualnemu podejściu do każdego Klienta nasze usługi i dobrane rozwiązania gwarantują zadowolenie wszystkich naszych Klientów.

Elastyczność zapewnia sukces!

Firmę BLUEKOM cechuje elastyczność w swoim działaniu, zawsze dostosowujemy się do potrzeb Klienta, rynku i projektu, który realizujemy. Staramy się wychodzić poza oczekiwania, a nie tylko je spełniać. Każdy Klient jest traktowany indywidualnie.

Zasięg sieci

Nasza sieć obejmuje znaczny obszar miasta Nasielsk oraz jego okolice, jak również województwo mazowieckie. W zależności od lokalizacji i możliwości technicznych do sieci BLUEKOM mogą przyłączyć się zarówno mieszkańcy domów jednorodzinnych w Nasielsku, budynków wielorodzinnych, jak również firmy, przedsiębiorstwa i instytucje Państwowe.

Infrastruktura firmy BLUEKOM

Nasza infrastruktura telekomunikacyjna opiera się głównie na światłowodowej sieci szkieletowej, której budowa została rozpoczęta w 2013 roku z inicjatywy właściciela firmy, aby zapewnić każdemu z Państwa stały nielimitowy dostęp do Internetu o wysokich parametrach. Sieć jest nieustannie powiększana o kolejne trakty światłowodowe, zapewniając coraz to większe pokrycie miasta infrastrukturą światłowodową.

Poprzez kolejne inwestycje staramy się uzyskać pożądaną niezawodność działania oraz dalsze możliwości rozwoju naszej sieci. Połączenia między węzłami realizujemy za pomocą urządzeń pozwalających na transmisję o przepływnościach giga bitowych lub 10 giga bitowych.